اطلاعیه شماره یک فروش خودروهای وارداتی

اطلاعیه
اطلاعیه شماره یک فروش خودروهای وارداتی
نام محصول رنگ های قابل عرضه بهای علی الحساب خودرو در مبادی ورودی زمان تحویل
فیات ۵۰۰
سفید، قرمز، نارنجی، طوسی، نقرآبی، آبی (سرمه‌ای)
۱۵،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰
۳ ماهه

۱- تعاریف و توضیحات:
۱-۱- قیمت فروش علی الحساب در مبادی ورودی: بهایی است که به صورت تقریبی توسط سازمان توسعه تجارت برآورد شده و در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی تحت همین عنوان اعلام شده است.
۲-۱- قیمت قطعی خودرو در مبادی ورودی: بهایی است که توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان محاسبه شده و متعاقباً به متقاضیان اعلام می‌گردد این قیمت شامل بخشی از مولفه‌های بهای خودرو و اصطلاحاً بهای درب کارخانه است.
۳-۱- قیمت مصرف کننده: بهایی است که توسط شورای رقابت تعیین و ابلاغ می‌شود در واقع این قیمت مبنای اصلی صدور فاکتور فروش می‌باشد و به صورت کلی شامل قیمت قطعی خودرو در مبادی ورودی به علاوه هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و سایر هزینه‌های دوایر دولتی می‌باشد.
تبصره: نظر به سوابق قبلی این امکان وجود دارد که حتی پس از تحویل خودرو به مصرف‌کننده، هزینه‌ای از سوی دوایر دولتی مطالبه شده و حتی عطف به ماسبق شود؛ لذا تصریح می‌گردد طبق بخشنامه‌ها و ضوابط ابلاغی به شرکت پارسیان موتور هرگاه هزینه عوارض و یا پرداخت مبلغی در خصوص خودروی وارداتی مشخص شود خریدار متعهد به پرداخت آن خواهد بود

۲- ثبت نام فراخوان اولیه:
۱-۲- تمامی متقاضیان واجد شرایط با هر اولویت بندی اعلام شده در سامانه یکپارچه می‌بایست حداکثر پنج روز پس از دریافت پیامک فراخوان اولیه اقدام به ثبت نام و واریز ۵۰٪ وجه علی الحساب به صورت پیش‌پرداخت نمایند.
۲-۲- پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام می‌گردد.
۳-۲- بدیهی است عدم ثبت نام و واریز وجه متقاضی در بازه زمانی پنج روزه به منزله انصراف ایشان از دریافت خودرو تلقی می‌گردد و مشتری در آینده هیچ گونه ادعا و حق اعتراضی نخواهد داشت.
۴-۲- صنایع خودروسازی پارسیان موتور مانلی صرفاً از طریق وب‌سایت رسمی و همچنین ارسال پیامک به شماره اعلامی مشتری که در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای واردتی ثبت شده است، زمان ثبت‌نام اولیه و صدور دعوت‌نامه را به اطلاع ایشان می‌رساند.

۳- شرایط فروش:
۱-۳- امکان صلح خودرو از محل این طرح فروش مجاز نمی‌باشد.
۲-۳- تخصیص خودرو و رنگ آن در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویتهای انتخابی خودرو انجام می‌گیرد. لذا انتخاب رنگ تعهدی را برای صنایع خودروسازی پارسیان موتور ایجاد ننموده و خودرو با رنگ‌های موجود قابل ارائه می‌باشد.
۳-۳- قرار گرفتن متقاضی در لیست سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی براساس زمان‌بندی اعلامی، تعهدی را برای خودروساز به منظور تحویل خودرو ایجاد نمی‌نماید و این تعهد صرفاً پس از انجام تمامی مراحل فوق و براساس انعقاد قرارداد فروش متقاضی با خودروساز و واریز وجه کامل قیمت مصرف‌کننده براساس مفاد قرارداد منعقده شکل می گیرد.
۳-۴-در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی (شرایط عمومی اعلامی از سوی سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی و شرایط اختصاصی) در هر مرحله، ثبت‌نام متقاضی کان لم یکن تلقی می‌شود و وجه مشتری حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز به حساب اعلام شده از سوی مشتری به سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی مسترد می‌گردد و هیچگونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه خودروساز نخواهد بود.
۳-۵- حداکثر زمان تحویل خودرو از زمان انعقاد قرارداد ۳ ماه کاری می‌باشد.

برچسب‌ها
اشتراک گذاری

اطلاعیه شماره یک فروش خودروهای وارداتی