فیات اسپایدر ۱۲۴

فیات Spider124 اسپرت ترین خودرویی است که کمپانی فیات در حال حاظر تولید می کند و یکی از محبوب ترین رودستر های اسپرت جهان نیز محسوب می شود .

در حالت استاندارد این خودرو دیفرانسیل عقب بوده و دارای یک موتور ۱.۴ لیتری چهار سیلندر توربو شارژ که قادر به تولید ۱۷۰ اسب بخار قدرت می باشد و این نیرو را با یک گیربکس۶ سرعته دستی و یا اتوماتیک ( بسته به سفارش مشتری) به چرخها منتقل میکند. فیات Spider124 در زمانی حدود ۶.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و میانگین مصرف سوخت۶.۶ لیتر بنزین در ۱۰۰ کیلومتر آن بسیار اقتصادی و به صرفه است.

مدل پایه ی این خودرو با نام فیات Spider124 به صورت استاندارد به یک سیستم مولتی مدیا مجهز شده که دارای نمایشگر ۷ اینچی است. همچنین دارای: روکش چرمی فرمان، صندلی های پارچه ای، سیستم صوتی با ۶ بلندگو، سیستم استارت دکمه ای، رینگ های آلیاژی ۱۶ اینچی و قابل سفارش در رنگ خاکستری سرامیکی برای بدنه‌ی این مدل است .

سراسر جهان مدل فول آپشن فیات Spider 124 با نام Lusso شناخته می شود، تغییرات آن در مقایسه با نسخه‌ی پایه کمی بیش‌تر است. یکی از نکات مثبت فیات ۱۲۴ Lusso استفاده از سیستم اگزوز اسپرت مونزا در این خودرو است که صدای جذابی تولید می‌کند. از دیگر امکانات خاص این مدل می توان، طراحی ویژه ی صندلی های مجهز به سیستم گرمایش با روکش چرم، صفحه نمایش ۷ اینچی و رینگ های آلومینیومی ۱۷اینچی را نام برد .

آخرین نسخه ی این خودرو Abarth نام دارد. روی این نسخه، پکیجی به نام Veleno Apprearance group عرضه می شود، که شامل سپر جلو و عقب ارتقا یافته، قاب آینه‌های جانبی متفاوت و قلاب یدک کشی است. این پکیج همچنین شامل کفپوش‌های Abarth و پدال‌های آلومینیومی براق می باشد .