صنایع خودروسازی پارسیان موتور مانلی

با عنایت به سابقه طولانی و درخشان فیات در دنیا، شرکت صنایع خودرو سازی پارسیان موتور با تکیه بر پتانسیل بالای علمی و عملی نیروهای متعهد و متخصص در صنعت خودرو سازی ایران و کادر فنی و بازرگانی خود، موفق به اخذ نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش برند فیات در ایران گردیده و خط تولید مینی بوس و ون فیات دوکاتو را در سایت تولیدی خود واقع در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان راه اندازی و پروانه بهره برداری دریافت نموده است.

فیات

فیات (FIAT) به ایتالیایی مخفف عبارت ” فابریکا ایتالیانا اتومبیلی تورینو FABBRICA ITALIANA AUTOMOBILI TORINO ” (شرکت خودروسازی ایتالیایی تورین) است، که در زمینه تولید انواع خودرو، موتورهای خودرو و وسایل نقلیه تجاری فعالیت می‌کند که دفتر مرکزی آن، در شهر تورین یکی از شهرهای ایتالیا قرار دارد.

شرکت فیات در سال ۱۸۹۹ توسط جووانی آنیلی به همراه چند سرمایه گذار تأسیس شد . این شرکت که در رزومه کاری خود سابقه تولید تانک، لوکوموتیو، هواپیما و بالگرد را نیز دارد، در سال ۲۰۰۹ به‌عنوان بزرگ‌ترین خودروساز ایتالیا و ششمین خودروساز بزرگ جهان، معرفی شده‌است .

اولین کامیون فیات در سال ۱۹۰۳ عرضه شد. در سال ۱۹۰۸ اولین خودروی فیات به ایالات متحده آمریکا صادر شد، که آغازی برای گسترش فعالیت‌های شرکت بود . همچنین در همان زمان، اولین موتور هواپیمای این شرکت نیز ساخته شد، در طول سال‌های بعد، تاکسی‌های فیات در اروپا به راه افتادند .

گروه صنعتی فیات در طول بیش از یک قرن فعالیت، موفق به خریداری شرکت‌های زیادی شده‌است . فیات در سال ۱۹۶۸ لانچیا را بدست آورد، در ۱۹۶۹ فراری و در ۱۹۸۶ شرکت آلفا رومئو را از دولت ایتالیا خریداری نمود، در ۱۹۹۳ خودروسازی مازراتی را تصاحب کرد، در سال ۲۰۱۱ نیز به‌ ترتیب کرایسلر، دوج و جیپ را بدست آورد. این شرکت، از طریق شرکت تابعه صنایع فیات مالک درصد زیادی از سهام شرکت صنایع سنگین ایویکو می‌باشد . از تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۱۴ در پی تأسیس گروه فیات کرایسلر اتومبیلز، شرکت فیات و کرایسلر، به ‌همراه کلیه شرکت‌های تابعه، زیرمجموعه و فرعی آنها، زیر چتر این گروه خودروسازی (FCA) ، که توسط فیات مدیریت می‌شود، قرار گرفتند .

با عنایت به سابقه طولانی و درخشان فیات در دنیا، شرکت صنایع خودرو سازی پارسیان موتور با تکیه بر برخورداری از پتانسیل بالای علمی و عملی نیروهای متعهد و متخصص در صنعت خودرو سازی ایران و کادر فنی و بازرگانی خود موفق به اخذ نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش برند فیات در ایران گردیده و خط تولید مینی بوس و ون فیات دوکاتو را در سایت تولیدی خود واقع در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان راه اندازی و پروانه بهره برداری دریافت نموده است .

خودرو فیات دوکاتو خودرویی است که از سال ۲۰۰۹ در اروپا به واسطه قدرت مانور و استحکام و کم هزینه بودن به عنوان خودروهای امداد و نجات شهرت یافته و توانایی خود را به اثبات رسانده است و جایزه ۴ دوره بهترین خودرو ون در اروپا را دریافت کرده است .

این خودرو همچنین در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به عنوان شاسی منتخب کاربریهای گوناگون چون آمبولانس و خودروی کمپر انتخاب گردیده است .

خودور فیات دوکاتو در انواع سایز شاسی و کامیونت تولید می شود که قابلیت ۴*۴ نمودن را داراست . همچنین شاسی خودرو دوکاتو توانایی اجرای بیشتر از ۱۸۰ نوع کاربری از جمله آمبولانس، VIP، کمپر ، مدیریت بحران، اتاق جلسات سیار و … و بر اساس درخواست و سلیقه مشتری را داراست . همچنین خودروی مزبور با ورژن الکتریکی، CNG و همچنین گیربکس پیشرفته ۹ دنده اتوماتیک ZF نیز به تولید انبوه رسیده و در دسترس است .