فیات فولبک

فیات فولبک (Full Back) یکی از خودروهای اسطورهای کمپانی فیات و از شناخته شده ترین مدلها در سراسر جهان می باشد.

این خودرو باتوجه به سیستم تعلیق کارآمد و انتقال قدرت در دو دیفرانسیل به همراه دنده کمکی همواره یکی از محبوب ترین خودرو ها برای دوستداران طبیعت گردی و آفرود بوده است. سختکاری و استهلاک کم از ویژگیهای مثبت این خودرو می باشد.

جدیدترین نسخه ی فیات فولبک به یک پیشرانه ی ۲.۴ لیتری چهار سیلندر مجهز شده است. توان خروجی این موتور برابر با ۱۸۰ اسب بخار قدرت و ۴۳۰ نیوتن متر گشتاور است که توسط جعبه دنده ۵ سرعته اتوماتیک یا ۶ سرعته دستی و سیستم چهارچرخ محرک به سوی محور ها ارسال می گردد.

شتاب ۰ تا ۱۰۰ فیات فولبک ۱۱.۸ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. این خودرو از استاندارد آلایندگی ۶ EURO برخوردار بوده و میزان مصرف سوخت آن در بزرگراه حدود ۵.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر می باشد.

متریال استفاده شده در ساخت کابین فولبک از نوع مرغوب بوده و فرم صندلیها و پوشش چرمی آنها اصول ارگونومیک را رعایت کرده و جایگاه راحتی برای سرنشینان تدارک دیده است.

همچنین از مهمترین تجهیزات رفاهی نسخه ی فول آپشن این خودرو می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

کروز کنترل تطبیقی، سیستم کنترل خودور در سربالایی و سراشیبی، سیستم کنترل کشش، سیستم تعلیق، ترمز ضد قفل، سیستم ضد لغزش، زهکشی جهت جلوگیری از جمع شدن اتاق، سیستم سنجش عمق و ارتفاع سطوح، سیستم نمایش لمسی ۷ اینچی، سیستم Trip Computer، صندلی های گرمکن دار با قابلیت تنظیم ارتفاع، چراغ های جلو زنون، سنسور باران و غروب، نمایشگر فشار باد لاستیک، سیستم هشدار دهنده بین خطوط،کیسه هوای جانبی، زانویی، پرده ای و میانی سرنشیان و …