فیات ایکس ۵۰۰؛ مشخصات خودروی وارداتی جدید ویژه جانبازان/ رویداد ایران

رویداد ایران/ فیات ایکس ۵۰۰ یک کراس اوور SUV ساب کامپکت است که از زمان اولین نمایش خود در نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۱۴ تولید و به بازار عرضه شده است. ایکس ۵۰۰ شباهت زیادی به Jeep Renegade دارد.

اگر به‌دنبال یک SUV کوچک و شیک هستید و از خودروهای موجود در بازار ایران شبیه سیتروئن و نیسان جوک، دلسرد شده‌اید، فیات ایکس ۵۰۰ انتخاب بدی نیست.

10-1-1024x577

فیات ایکس ۵۰۰ یک کراس اوور SUV ساب کامپکت است که از زمان اولین نمایش خود در نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۱۴ تولید و به بازار عرضه شده است. ایکس ۵۰۰ شباهت زیادی به Jeep Renegade دارد.

مشخصات فنی فیات ایکس ۵۰۰

5-1024x577

۵۰۰X بر اساس ساختار Small Wide 4×۴ ساخته شده است، پلتفرمی که از پلتفرم GM Fiat Small که برای Fiat Grande Punto و Fiat 500L استفاده می شود، تکامل یافته است.

4-2-1024x577

در آمریکای شمالی، فیات ایکس ۵۰۰ دارای ویژگی های زیر است:

یک موتور ۱.۴ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر، با گیربکس شش سرعته دستی که فقط با دیفرانسیل جلو در دسترس است. یک موتور ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری تنفس عادی، با ۹ سرعته اتوماتیک با دیفرانسیل جلو استاندارد و اختیاری با سیستم چهار چرخ متحرک.

3-10-1024x577

از نظر ظاهری، فقط چراغ‌ها تغییر کرده‌اند که البته مانند جوک نمره خوبی نمی گیرد. شما همچنین می‌توانید از بین دو مدل بدنه یکی را انتخاب کنید: Urban Look که دارای سپرهای معمولی رنگی بدنه است یا Cross Look که دارای سپرهای ضخیم‌تر با صفحات لغزنده است.

2-7-1024x577

فضای داخلی همان ظاهر یکپارچه‌ با بیرون را دارد، لایه بزرگ پلاستیکی رنگ بدنه که روی داشبورد کشیده شده است، حسی زیبا به ۵۰۰X می‌دهد. اما، ایکس ۵۰۰ دارای یک داشبورد جدید و یک فرمان زیبا است، کیفیت پلاستیک های داخلی آن در جاهایی، به خصوص در قسمت عقب، بی کیفیت به نظر می رسند و سوئیچ ها و دکمه های آن کمی شل و ول هستند.

مزایایی که خیلی چشمگیر نیست

8-1-1024x577

سیستم اطلاعاتی و سرگرمی این خودور به روز شده است، اما گرافیک فوق العاده ای ندارد. با این حال، Apple CarPlay و Android Auto را به صورت استاندارد در فیات دریافت می‌کنید و استفاده از برنامه‌های تلفن هوشمندتان در صفحه نمایش ۷ اینچی خودرو آسان است.

در جلو، فضای زیادی برای نشستن وجود دارد. صندوق عقب فیات کمی کوچکتر از رقبای خود است، اما فضایی برای چند چمدان بزرگ دارد.

7-2-1024x577

موتور بنزینی ۱۲۰ اسب بخاری فیات ایکس ۵۰۰ خیلی قدرتمند نیست و گیربکس اتوماتیک استاندارد ۱.۳ لیتری سریعتر ۱۵۰ اسب بخاری به طرز ناامیدکننده ای کند است.

در شهر، می‌توانید از فضاهای باریک ترافیکی عبور کنید در حالی که در سرعت‌های بالا، جای نگرانی زیادی وجود ندارد و جعبه فرمان سنگین فیات، قرار دادن آن را در پیچ‌ها آسان می‌کند.

6-1-1024x577

در بزرگراه، سیستم تعلیق بهتر از سرعت های پایین تر، عمل می کند، اگرچه سرنشینان کابین از صدای نسبتاً زیادی رنج می برد.

9-1024x577

قیمت این خودروی ایتالیایی در اروپا حدود ۲۹ هزار پوند است که در مقایسه با محصولات خودروسازان لوکسی همچون مازراتی رقم بالایی محسوب نمی شود، اما اگر همین خودرو را دست دوم خریداری کنید چیزی حدود ۸ هزار پوند باید پرداخت کنید.

لینک خبر:

برچسب‌ها
اشتراک گذاری

فیات ایکس ۵۰۰؛ مشخصات خودروی وارداتی جدید ویژه جانبازان/ رویداد ایران