فیات ۵۰۰ با مصرف سوخت بهینه، خودرویی مناسب برای زندگی شهری

فیات ۵۰۰ که در چند مرحله از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودرو های وارداتی؛ توسط شرکت پارسیان موتور عرضه شده است. خودرویی کوچک با طراحی زیبا از برند ایتالیایی فیات است که به دلیل مصرف بهینه سوخت و امکانات رفاهی مطلوب؛ با استقبال زیادی در بازار خودرو ایران مواجه شده است.

این خودرو، از یک پیشرانه کم حجم استفاده می‌کند. این پیشرانه از نوع ۱.۲ لیتری تنفس طبیعی است. این روزها بازار خودروی ایران از محصولاتی با پیشرانه توربو پر شده است. اما این پیشرانه ها نسبت به کیفیت سوخت حساس هستند. در نقطه مقابل پیشرانه های تنفس طبیعی حساسیت بالایی نسبت به کیفیت سوخت ندارند. بر همین اساس می توان گفت که خریداران فیات ۵۰۰ از این بابت خیالی آسوده خواهند داشت.

پیشرانه استفاده شده در فیات ۵۰۰ حداکثر توان ۶۹ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۰۲ نیوتن.متر را ارائه می دهد. همچنین این پیشرانه توان لازم برای استفاده از این خودرو به خصوص برای مصارف شهری را در اختیار راننده قرار می دهد. علاوه بر آن، این خودروی کوچک مصرف سوخت پایینی هم دارد و با توجه به اینکه مصرف سوخت ترکیبی این خودرو ۴.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است چنین رقمی برای یک خودروی شهری می تواند بسیار ایده آل باشد. گیربکس فیات ۵۰۰ نیز از نوع ۵ سرعته نیمه اتوماتیک است که توان را به محور جلو منتقل می‌کند. 

با در نظر گرفتن موارد فوق، می‌توان گفت فیات ۵۰۰ پکیج مطلوبی را در بخش مشخصات فنی به خریداران ارائه می‌دهد.

امکانات رفاهی فیات ۵۰۰

از جمله امکانات رفاهی مهم این خودرو اروپایی می‌توان به ۷ ایربگ، سنسور نور و باران، دوربین دید عقب، کروز کنترل، فرمان کمکی برقی، نمایشگر لمسی، سیستم تهویه اتوماتیک و پشت آمپر دیجیتال اشاره کرد.

 

برچسب‌ها
اشتراک گذاری

فیات ۵۰۰ با مصرف سوخت بهینه، خودرویی مناسب برای زندگی شهری